Etsi toimipisteitä ja yhteystietoja

Yleiset huoltopyynnöt

 

Huoltopäivystys pääkaupunkiseutu

 

Huoltopäivystys Lounais-Suomi

 

Huoltopäivystys Lahti ja Itä-Suomi

 

Kaikki

  • Kaikki
  • Huolto, asennus ja jälkimarkkinointi
  • Myynti, päivittäistavarakauppa
  • Projektiliiketoiminta, ​kylmälaitosprojektit
  • Myynti, food service & beverage & cold rooms
  • Johto

Huolto, asennus ja jälkimarkkinointi

Jukka Kortelainen

Head of Aftersales & Service

jukka.kortelainen@viessmann.com

+358 50 368 9454

avatar

Daniel Lybeck

Huoltopäällikkö, Porvoo

lybd@viessmann.com

+358 44 762 7200

Pekka Meriläinen

Aluepäällikkö, Pohjois-Suomi

pekka.merilainen@viessmann.com

+358 44 493 4877

avatar

Kimmo Kuusela

Huoltopäällikkö, pääkaupunkiseutu

kimmo.kuusela@jaakylma.fi

+358 10 4255 010

avatar

Petri Sivonen

Huoltopäällikkö, Lahti

petri.sivonen@fcool.fi

+358 44 545 6572

avatar

Lauri Aho

Aluepäällikkö, Lounais-Suomi

lauri.aho@jaakylma.fi

+358 10 4255 003

avatar

Tiina Kokkonen

Aluepäällikkö, Itä-Suomi

tiina.kokkonen@fcool.fi

+358 44 545 6516

avatar

Tino Halminen

Asennuspäällikkö

tino.halminen@viessmann.com

+358 50 358 1777

Myynti, päivittäistavarakauppa

Harri Tarkkanen

Head of Sales, päivittäistavarakauppa

harri.tarkkanen@viessmann.com

+358 40 733 6404

Joni Hakkarainen

Myyntipäällikkö päivittäistavarakauppa

joni.hakkarainen@viessmann.com

+358 50 502 3165

Ari Jaakkola

Myyntipäällikkö päivittäistavarakauppa

ari.jaakkola@viessmann.com

+358 400 859 464

Arto Oksa

Myyntipäällikkö päivittäistavarakauppa

arto.oksa@viessmann.com

+358 400 298 967

Benita Karlsson

Myyntikoordinaattori

benita.karlsson@viessmann.com

+358 40 546 3045

Projektiliiketoiminta, ​kylmälaitosprojektit

Panu Lammi

Head of Refrigeration Projects

panu.lammi@viessmann.com

+358 400 121 801

avatar

Markku Elomaa

Head of Industrial Refrigeration, Kerava

markku.elomaa@jaakylma.fi

+358 10 4255 004

Lasse Huutola

Projektipäällikkö, Porvoo

lasse.huutola@viessmann.com

+358 400 760 742

Henri Lindeman

Projektipäällikkö, Porvoo

henri.lindeman@viessmann.com

+358 400 73 8492

Tien Nguyen

Projektinhoitaja, Porvoo

tien.nguyen@viessmann.com

+358 45 8567194

Sami Katajisto

Projekti- ja kehityspäällikkö, Tampere

sami.katajisto@viessmann.com

+358 40 4828 674

Ali Mäkinen

Projektipäällikkö, Tampere

ali.makinen@viessmann.com

+358 44 586 1979

avatar

Olli Saarela

Projektipäällikkö, Tampere

olli.saarela@viessmann.com

+358 44 493 9871

avatar

Jarkko Mustonen

Myynti- ja projektipäällikkö, Kerava

jarkko.mustonen@jaakylma.fi

+358 10 4255 002

avatar

Esa Pulkkinen

Myynti- ja projektipäällikkö, Kerava

esa.pulkkinen@jaakylma.fi

+358 10 4255 005

avatar

Jani Virtala

Projekti-insinööri & Järjestelmäasiantuntija, Kerava

jani.virtala@jaakylma.fi

+358 50 351 2038

avatar

Petri Mantere

Projektipäällikkö, Lahti

petri.mantere@fcool.fi

+358 44 545 6573

avatar

Ismo Kokkonen

Projektipäällikkö, Kuopio

ismo.kokkonen@fcool.fi

+358 44 545 6610

Pekka Meriläinen

Aluepäällikkö, Pohjois-Suomi

pekka.merilainen@viessmann.com

+358 44 493 4877

Timo Kontio

Järjestelmäasiantuntija

timo.kontio@viessmann.com

+358 50 414 1470

avatar

Niko Koski

Järjestelmäasiantuntija

niko.koski@viessmann.com

+358 40 751 3999

avatar

Timo Kykkänen

Järjestelmäasiantuntija

timo.kykkanen@viessmann.com

+358 40 551 0964

Myynti, food service & beverage & cold rooms

Jukka Kortelainen

Head of sales, food service & beverage

jukka.kortelainen@viessmann.com

+358 50 368 9454

Minna Collanus

Myyntikoordinaattori

minna.collanus@viessmann.com

+358447352167

Tien Nguyen

Projektinhoitaja

tien.nguyen@viessmann.com

+358 45 8567194

Johto